Hüseyin Nuri Çomu

Sunar Şirketler Grubu Şeref Başkanı

1965 doğumlu, Sunar Şirketler Grubu Şeref Başkanı Hüseyin  Nuri Çomu, yüksek tahsilini Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra Adana’ya dönen Çomu, bölgede dedelerinin başlattığı ve babasının liderlik ettiği sanayi, ticaret ve çiftçilik alanındaki çalışmaları 30 yılı aşkın süredir başarıyla devam ettirmektedir.

Yoğun iş temposuna rağmen Türkiye’nin önde gelen derneklerinde de yöneticilik görevlerini üstlenmiştir. Bu dernekler;  MÜSİAD– BYSD – YABİTED – AKİB – OAİB –ENVER – NÜD’dür. 

2013-2016 yıllarında ADASO Meclis Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2015 yılında Güney ve Güney Doğu Yağ Sanayicileri Derneği GÜNYAĞDER tarafından Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.

Çomu ayrıca, 2017 yılında İlim Yayma Cemiyeti Adana Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.

İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Mustafa Nuri Çomu

Sunar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı

Sunar Şirketler Grubu’nun üçüncü kuşak temsilcilerinden Mustafa Nuri Çomu, 1995, İstanbul doğumludur.  Lisans tahsilini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlayan Çomu, Harvard Üniversitesindeki eğitimi esnasında, CBOT (Chicago Board of Trade) gibi uluslararası kuruluşlardaki eğitimleri ile sektöre dair deneyim kazanmıştır.

Uluslararası danışmanlık şirketlerinde marka yönetimi, bilgi sistemleri, tedarik zinciri, kurumsal yönetim ve yönetişim projelerinde danışmanlık görevlerinden sonra 2019 yılında Sunar Şirketler Grubu’nda Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak göreve başlamış ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Şirketler Grubuna 2020 yılında Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştır.

Nuri Çomu Vakfı Mütevelli Heyeti’nde yer almasının yanı sıra, Genç MÜSİAD, BUMED, GÜNYAĞDER ve İlim Yayma Cemiyeti üyesi olan Mustafa Nuri Çomu; piyano, tenis, snowboard gibi hobi ve aktiviteler ile sosyal hayatta da aktif bir biçimde yer almaktadır.  

Mustafa Nuri Çomu, ileri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olup, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Hasan A. Özkan

Sunar Şirketler Grubu CEO’su

1988 Adana doğumlu, Sunar Şirketler Grubu CEO’su Hasan Abdullah Özkan lisans tahsilini Maryland Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.

Global şirketlerde çeşitli pozisyonlarda görev alan Özkan, Sunar Şirketler Grubu’na (Elita Gıda, Sunar Mısır, Sunar Pazarlama, Sunar Özlem) 2017 yılında CEO olarak atanmıştır.

Yoğun iş temposuna rağmen MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği), FOSFA (Federation of Oils, Seeds and, Fats Associations), BYSD (Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği), Adana Sanayi Odası Gıda  Sanayicileri Komitesi, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği, TOBB İl Genç Girişimci Kurulu, İlim Yayma Cemiyeti, Hayırlı İşler Yaptırma ve Yaşatma Derneği,  Adana Polis Hizmetleri Geliştirme ve Destekleme Derneği üyesi ve şirket temsilcisidir. Ayrıca GÜNYAĞDER (Güney ve Güneydoğu Anadolu Yağ Sanayicileri Derneği) Başkan Yardımcısı ve NİSAD (Nişasta Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu üyesi olan Özkan, GİFT (Gıda, İçecek ve Tarım Politikaları Araştırma Merkezi) Danışma Kurulu üyesidir.

İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahiptir, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yüksel Erdoğan

Genel Müdür

1963 Darende doğumludur. Adana Erkek Lisesi mezuniyetinin ardından İnönü Üniversitesi Kimya bölümünde akademik eğitimini tamamlamıştır.  Sektöre 1993 yılında adım atan Sn. Erdoğan özel bir şirkette 7 yıllık bir tecrübenin ardından 2001 yılında Sunar Mısır A.Ş de satış departmanında göreve başlamıştır. Yaklaşık 16 yıldır Sunar Şirler Grubu’nda Genel Müdür Yardımcılığına kadar uzanan yolculuğu boyunca çeşitli görevlerde hizmet vermiştir.

Sektörün en önemli sivil toplum kuruluşları olan; Nişasta ve Glikoz Üreticileri Derneği ( NÜD ) Yönetim Kurulu Üyeliği, Güney ve Güneydoğu Anadolu Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği ( GÜNYAĞDER ) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerine yerine getirmekle beraber, Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği ( BYSD ) ve Şekerli Mamul Üreticileri Derneği’nde ( ŞEMAD ) çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Çalışma hayatında işine saygıyı her şeyden önde tutan, koşulsuz müşteri memnuniyeti hedefiyle çalışmayı prensip edinen, ülkemizde gıda sanayinin (margarin, bitkisel yağ ve şekerleme v.b.) üretim, satış ve kalite konularında etkin tecrübeye sahip olan Erdoğan, evli ve iki çocuk babasıdır.