Hakkımızda

Sunar Topluluğu şirketlerinden Elita Gıda San. ve Tic. A.Ş; Türkiye’de yetişen yağlı tohumları işleyerek kaliteli, izlenebilir bitkisel sıvı yağ üretimi ve satışı amacıyla 2006 yılında  kurulmuş olup, 2012 yılında 20 milyon dolarlık ek bir yatırımla bugünkü kapasitesine ulaşmıştır.

Elita Gıda “Tarladan Sofraya” gıda güvenliğine uygun üretim zinciri neticesinde sunduğu Sunar markalı mısır, ayçiçek, aspir ve omega-3 içerikli yağlarının üretimi ve satışı ile başta Türk Mutfağı olmak üzere dünya mutfaklarının aranan markasıdır. Perakende ürünleri dışında endüstriyel / ev dışı tüketim amacına uygun olarak üretilen ayçiçeği, mısır ve çiğ köfte yağları da “Sunar Profesyonel” markası ile 18 L teneke ambalajlarıyla tüketicilerinin ve gıda işletmelerinin beğenisine sunulmaktadır.

Elita Gıda, Türkiye’deki az sayıdaki “tam entegre” bitkisel yağ üretim tesislerinden biridir; kırım, ekstraksiyon, rafinasyon ve dolum işletmelerini bünyesinde barındırmakta ve doğrudan doğruya çiftçiden temin ederek işlediği yağlı tohumları nihai ürün haline getirmektedir.

Sahip olduğu ileri teknoloji ve üretimin her aşamasında insan hatasını minimum düzeye indiren otomasyon destekli altyapısı ile Elita Gıda Türkiye’deki en modern bitkisel yağ üretim tesislerinden biridir. Gıda güvenliğine üst düzeyde önem veren Elita Gıda üstün kalite anlayışıyla oluşturduğu Kalite Yönetim Departmanı, laboratuvarları, uzman personeli, teknolojik altyapısı ile tüketicisine kaliteli ürün ve güvenilir hizmet sunmakla kalmayıp, bölgenin hakem laboratuvarı olarak da görev yapmaktadır.

Elita Gıda, “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi”, “ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi””, “ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi”, “Helal Gıda Güvence Sistemi”, “FSSC 22000 Gıda Güvenliği Sistemi”, “ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi” “KOSHER”, “IQNET” ve “TSE Ürün Uygunluk”, “OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi”, “ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi” belgelerine sahiptir. Elita Gıda, “Toplam Kalite Yönetimi” anlayışı içinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Sunar markasının 2017 yılında Turquality Marka Destek Programı’na dahil edilmesi ile birlikte 5 yıllık dönemi kapsayan Gelişim Yol Haritası çalışması yapılmıştır ve T.C.Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

Elita Gıda, “Sürdürülebilirlik Vizyonu” ışığında kalitenin sadece yönetimini değil, sürdürülebilirliğinin de sağlanmasına önem vererek, tedarikçilerinin de aynı bilinçle davranmasını teşvik etme amacıyla rutin tedarikçi değerlendirme sistemini uygulamaktadır.

Elita Gıda, Sunar Topluluğu’nun 40 yılı aşkın yağ üretim tecrübesi sayesinde İstanbul Sanayi Odası tarafından hazırlanan Türkiye’nin sanayi devlerini listeleyen ISO 500’de yer almaktadır.